FED PWRSHK 20GA 2.75 MX RFL SL 5/250
$7.39
Federal PowerShok, 20 Gauge, 2.75, .75oz., Rifled Hollow Point Slug, 5 Round Box F203RS
3433 in stock
Additional information
| Weight | 0.4375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 2.6 × 0.9 in |
| dram | Max Dr |
| caliber | 20 Gauge 2.75 |
| manufacturer | Federal |
| model | PowerShok |
| ounce_of_shot | 3/4 oz |
| product_type | Rifled Slug |
| units_per_box | 5 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 029465009953 |
| brand | Federal |
| part_number | F203RS |
Product Description
Federal(R) PowerShok(R) slugs offer affordable rifled slug options. These loads provide accuracy and power at a bargain price.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews