FED AM EAGLE 762X39 124GR FMJ 20/500
$26.03
Federal American Eagle, 762X39, 124 Grain, Full Metal Jacket, 20 Round Box A76239A
290 in stock
Additional information
| Weight | 0.875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 2.5 × 1 in |
| caliber | 7.62X39 |
| grain_weight | 124Gr |
| manufacturer | Federal |
| model | American Eagle |
| product_type | Full Metal Jacket |
| units_per_box | 20 |
| units_per_case | 500 |
| upc | 029465085278 |
| brand | Federal |
| part_number | A76239A |
Product Description
American Eagle rifle ammo is quality ammunition loaded for pounding targets. It achieves performance that closely matches comparable Federal Premium loads for the ultimate real-world practice.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews