ACOG 4X32 ECOS FDE 5.56MM RMR
$1,841.46
ACOG 4X32 ECOS FDE 5.56MM RMR TA31-D-100553 | INCL RMR TYPE2
1 in stock
Additional information
| Weight | 0.9375 lbs |
|---|---|
| manufacturer | Trijicon |
| model | ACOG w/RMR Sight |
| product_type | Accessory-Scopes |
| item_type | Optic |
| finish | Flat Dark Earth |
| optic_magnification | 4X |
| objective_size | 32mm |
| optic_adjustments | 1/2" MOA |
| reticle | Red Crosshair 5.56MM |
| illuminated_reticle | t |
| upc | 719307311817 |
| brand | Trijicon |
| part_number | TA31-D-100553 |
Product Description
Manufacturer Model Number: TA31-D-100553
Manufacturer: Trijicon
Model: ACOG w/RMR Sight
Type: Accessory-Scopes
Item Type: Optic
Finish: Flat Dark Earth
Overall Length: 6.2″
Weight: 15 oz
Shipping Weight: 2.2
Feature: Includes 3.25 MOA RMR Sight
Feature: Includes Quick Release Mount
Feature: Includes Back-Up Iron Sights
Optic Magnification: 4X
Objective Size: 32mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Adjustments: 1/2″ MOA
Optic Reticle: Red Crosshair 5.56MM
Optic Reticle Illuminated: true
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews