WIN XPERT HV STL 12GA 3 #4 25/250
$23.63
Winchester Ammunition Xpert HI-Velocity Steel, 12 Gauge, 3, #4, 1 1/8 oz., 25 Round Box WEX1234
428 in stock
Additional information
| Weight | 2.625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.2 × 2.9 × 4.3 in |
| caliber | 12 Gauge 3 |
| grain_weight | #4 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Xpert HI-Velocity Steel |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Steel Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892015579 |
| brand | Winchester Ammunition |
Product Description
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews