FED GAME LOAD 12GA 2 3/4 #7.5 25/
$13.08
Federal Game Load, 12 Gauge, 2.75, #7.5, 3.25 Dram, 1oz, Shotshell, 25 Round Box H12175
2050 in stock
Additional information
| Weight | 2.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.2 × 2.5 in |
| dram | 3 1/4 Dram |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #7.5 |
| manufacturer | Federal |
| model | Game Load |
| ounce_of_shot | 1oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 029465025779 |
| brand | Federal |
Product Description
Woods or fields. Fur or feathers. Federal(R) Game-Shok(R) Upland loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable” effective performance on a variety of upland game.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews