Additional information
| Weight | 1.61875 lbs |
|---|---|
| manufacturer | Trijicon |
| model | AccuPoint |
| product_type | Accessory-Scopes |
| item_type | Optic |
| finish | Satin Black |
| optic_magnification | 4X – 16X |
| main_tube_size | 30mm |
| objective_size | 50mm |
| optic_adjustments | 0.1 MIL |
| reticle | MRAD Ranging Green Dot |
| illuminated_reticle | t |
| upc | 719307403758 |
| brand | Trijicon |
Product Description
Manufacturer Model Number: TR31-C-200148
Manufacturer: Trijicon
Model: AccuPoint
Type: Accessory-Scopes
Item Type: Optic
Finish: Satin Black
Overall Length: 14.4″
Weight: 25.9 oz.
Shipping Weight: 4.15
Feature: Green Fiber Optics & Tritium
Feature: Exposed Elevation Adjuster
Feature: Return to Zero
Optic Magnification: 4X – 16X
Optic Maintube: 30mm
Objective Size: 50mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Adjustments: 0.1 MIL
Optic Reticle: MRAD Ranging Green Dot
Optic Reticle Illuminated: true
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews