TRIJICON ACCUPOINT 1-6X24 CIR XHR GR
$1,138.07
Trijicon AccuPoint, Rifle Scope, 1-6X24mm, Circle-Cross with Green Dot, Matte, 30mm TR25-C-200086
1 in stock
Additional information
| Weight | 2.5625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 5.5 × 3.1 in |
| manufacturer | Trijicon |
| model | AccuPoint |
| objective | 24 |
| power | 1-6X |
| reticle | Circle-Cross with Green Dot |
| size | 30mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 719307401624 |
| brand | Trijicon |
Product Description
Built by perfectionists for perfectionists. When you want the very best-without compromise” without fail” without second guessing-go with a Trijicon AccuPoint riflescope. Designed with battery-free illumination that’s always on” the AccuPoint is as technologically sophisticated as it is tough. The Trijicon AccuPoint 1-6×24 riflescope is a favorite among hunters” competitive shooters and plinkers” offering true 1x magnification with the flexibility to reach out to 6x for longer range engagements. A battery-free illuminated reticle” powered by tritium and fiber optics” allows for fast target acquisition” even in low light.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews