TRUGLO TRU-BRITE 30 1-4X24 MIL BLK
$123.83
Truglo Tru-Brite 30 Series Rifle Scope, 1-4X24, Fully-Coated Lenses, Duplex Mil-Dot Reticle, Matte Black, 30mm, Pre-Calibrated .223 and .308 BDC Turrets, One-Piece Base TG-TG8514BT
11 in stock
Additional information
| Weight | 1.875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.8 × 3 × 3.6 in |
| manufacturer | Truglo |
| model | Tru-Brite 30 |
| objective | 24 |
| power | 1-4X |
| reticle | Mil Dot |
| size | 30mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 788130023051 |
| brand | Truglo |
Product Description
High quality components and precise manufacturing make Truglo Optics and mounts a great choice for target shooting” hunting and more.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews